У березні на сайті ЦВК було оприлюднено фінансовий звіт та розмір виборчого фонду екс-кандидата у президенти України та чинного мера Львова Андрія Садового.
Сам Садовий вклав у виборчу кампанію лише 200 тис. 800 грн, 10 млн грн надійшло у фонд від партії «Самопоміч».
Однак основне фінансування фонду склали добровільні внески від фізичних – 28 млн. грн. та юридичних осіб – 4 млн. грн.
Серед юридичних осіб найбільші суми коштів на президентську кампанію Андрія Садового надали львівські підприємства. Розмір внеску від кожної вказаної компанії складає від 2,6 до 3,3 млн. грн.
За які блага юридичні особи, які працюють на території Львова і подекуди відкрито не підтримують Андрія Садового, зробили такі щедрі пожертви. Можливо це, просто розрахунок за лояльність? А може аванс за майбутні послуги? Скільки гектарів міської землі, комунального майна і інших преференцій пішло на президентські амбіції проєвропейського мера, який безупинно робить гучні заяви про корупцію в країні?
Отже, ПрАТ «Промбудприлад», яке зареєстроване у Львові за тією ж адресою що й офіс Самопомочі на вул.Сахарова, 42 перерахувало на рахунок екс-кандидата в президенти Андрія Садового 3,3 млн.грн. Власником 84 % акцій цієї компанії є ПАТ «Південьзахіделектромережбуд», яке наприкінці 1990-х викупили «Галицькі інвестиції» Андрія Садового. Серед власників пакетів акцій значаться Друль Оксана Романівна і Сікорський Віталій Петрович, які водночас є ключовими фігурами і засновниками ПАТ «Західний Буг», однієї з найбільших аграрних компаній з вирощування зернових, технічних та кормових культур. У грудні 2016 року ця аграрна компанія отримала від Львівської міської ради затверджений проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки на вул. Академіка А.Сахарова, 42 площею 0,2139 га, яку буквально рік перед тим, аграрії отримали в оренду для обслуговування адміністративних будівель за рахунок земель житлової та громадської забудови терміном на 10 років.
27 грудня 2018 року, сесія Львівської міської ради, попри порушення, затвердила детальний план території в районі вулиць Зеленої, Пимоненка, Січинського, який передбачає будівництво житла, офісів, багаторівневого паркінгу та дитячого садочка на території ПАТ «Південьзахіделектромережбуд». Саме на цій землі за адресою вул. Зелена, 151, де донедавна діяла «Механізована колона №34» – структурний підрозділ ПАТ «Південьзахіделектромережбуд», виконком міськради вже дозволив ТзОВ «Реновація» збудувати сучасний житлово-офісний комплекс. Власницею ТзОВ «Реновація» є Ірина Камінська, дружина Тараса Вітика – екс-директора комунального підприємства «Адміністративно-технічне управління».
Будівельна компанія ТзОВ «Хосаро», перерахувала на рахунок Садового 2 млн.694 тис. 300 грн. Власником 90% акцій якого є відомий у Львові перевізник Хома Володимир Євгенович. У 2017 році ТзОВ «Хосаро» з другого разу продовжили оренду 0,8217 га землі на вул.Богданівській,44. Перша із транспортних компаній Хоми Володимира – ТзОВ «Міра-Капітал», незважаючи на збитковість, багато років обслуговує міські пасажирські перевезення, а станом на сьогодні перевізник має десять маршрутів. В ПАТ «АТП-14630», де Володимир Хома має 68,5% акцій зареєстровано 275 одиниць автотранспорту і воно закриває також десять міських пасажирських маршрутів. На диво, минулорічний конкурс на визначення перевізників на міських пасажирських маршрутах пройшов, «як по маслу»: міські чиновники і фактично два клани приватних перевізників заздалегідь домовились і львівські пасажири тепер в будь-який момент можуть очікувати підвищення тарифів, масового невиїзду автобусів на маршрути і відсутність будь-якого контролю за якістю надання послуг.
Це й же Хома Володимир є кінцевим бенефіціарним власником Бізнес-центру «Український капітал», юридичної особи, яка перерахувала до виборчого фонду ще 3 млн.5 тис.700 грн. і який з 2008 року має у користуванні земельну ділянку на вул.Промисловій 50-52. Останнім часом, юридичні особи, зареєстровані за цією адресою масово виготовляють у міськраді документи на землю, що може бути вісником чергового грандіозного будівництва.
ТзОВ «Балтік Фінанс Груп» перерахували Андрію Садовому 3 млн. 300 тис.грн., Власником компанії є Брунець Тарас Григорович і знаходиться вона у Львові за адресою Городоцька 367 а. Пан Брунець є також співвласником ПАТ «Львівське автотранспортне підприємство Агротранссервіс», власником 17% акцій якого є Лаврик Наталя Орестівна – дружина Народного депутата України Олега Лаврика. До 2016 року Тарас Брунець був кінцевим бенефіціарним власником страхової компанії ТОВ «СБ Експерт», яке теж знаходиться на вул.Сахарова,42 і в колишніх керівниках зазначаються Олег Лаврик. Саме з цією компанією журналісти пов’язують скандальне добровільно-примусове страхування школярів львівських шкіл.
ПП « Будпостач-Львів» перераховували кошти двічі – всього 2 млн.694 тис.300 грн. Власником компанії є Гаранджа Степан Антонович. Саме ця компанія відкритого зв’язку з міською владою не має, однак наявність у цього підприємця великої кількості різногалузевих фірм дає досить великі можливості для щедрої віддяки.
ТОВ «Золотий оберіг», що виділило в фонд Садового 2 млн 699 тис. 500 грн також засноване вже згаданим приватним акціонерним товариством «Південьзахіделектромережбуд». Фірма знаходиться на вул.Сахарова, 42 і має власну торгову марку «Ера-Авто» і є давнім дружнім і безвідмовним бізнес-партнером Андрія Івановича.
ТзОВ «Фама», яка плодить підтасовані соціологічні дослідження на користь Самопомочі, могла б не долучатись фінансово. Однак, 2,5 млн грн було перераховано. 90% акцій належить ТзОВ «Екотель», яке також зареєстроване на вул. Сахарова, 42. ТзОВ «Екотель» яке має готель за цією ж адресою належить вже згаданій партійці Самопомочі Ірині Камінській. З своєю однопартійкою є повний розрахунок, адже ТзОВ «Екотель» станом на сьогодні мають змінений детальний план території і дозвіл на будівництво поруч нового 6-поверхового корпусу готелю.
Ще одним спонсором Садового є ТзОВ «Інтенсив», яке перерахувало 3,3 млн грн. Власником підприємства є адвокат та викладач кримінального права юридичного факультету ЛНУ ім. Івана Франка Олександр Кондра. У 2017 році він претендував на посаду судді Конституційного суду. Також він є засновником фірми «Бріттані Трейдкорп Інкорпорейшн» зареєстрованої на Британських Віргінських островах, Адвокатського об’єднання «Кондра і Партнери». Минулого року ТзОВ «Інтенсив» отримало від міськради Львова дозвіл на розробку необхідної документації на відведення земельної ділянки на вул. Т. Шевченка, 327, а в березні 2019 року виконком дав цій фірмі дозвіл для проектування об’єкта будівництва на реконструкцію виробничих приміщень з адміністративно-побутовим корпусом під складський комплекс за цією ж адресою. Також ТзОВ «Інтенсив» є засновником ТОВ «Інвест-Плюс», яке маючи земельну ділянку на Угорській,14 виступало ініціатором розроблення детального плану території району забудови, обмеженої просп. Червоної Калини, вул. Угорською, вул. Тернопільською, вул. Луганською (у тому числі території колишнього ДВО «Полярон» на вул. Угорській та ЗАТ «Львівторгбуд» на вул. Тернопільській).
Товариство з додатковою відповідальністю «Львівське автотранспортне підприємство 24565 «Богданівське» перерахувало Садовому 3,3 млн. грн. Керівником фірми є Круглов Андрій – бізнес партнер Ірини Камінської, а найбільшим власником пакету акцій (39%) є ПАТ “Науково-дослідний і проектний інститут “Промприлад”, юридична адреса якого теж вул.Сахарова,42.
Охоронний альянс «Сворд» вочевидь зробив перспективні вкладення і перерахував Садовому 2,1 млн грн. Власником фірми є Любомир Тхір, який до 2018 року працював заступником начальника відділу оперативного управління ГУ ДФС Львівської області і наразі видимих схем щодо цієї компанії не виявлено.
Оцінити, скільки втратила громада Львова від фальстарту Садового, складно, однак неозброєним оком видно, що цифра сягає сотень тисяч доларів, які недоотримав міський бюджет через тіньовий «дерибан», від відсутності відкритих аукціонів і конкурсів, від відсутності пропозицій для інвестора, який замість безконечної житлової забудови, міг би відновити виробництво і дати робочі місця і додаткові блага львів’янам.
Як буде розраховуватись Андрій Іванович зі своїми колегами, бізнес-партнерам і однопартійцями, можна лише здогадуватись, але всі вони у період війни і активної боротьби з корупцією збільшили свої статки, попри те, що 1,4 млн грн вклав нардеп Олег Лаврик, 540 тис. грн – херсонський активіст міської організації «Самопоміч» Андрій Дмитрієв, 500 тис. грн – дружина нардепа Лева Підлісецького, понад 474 тис. грн – нардеп Роман Семенуха.
Читайте також: