Прокуратура безуспішно через суд намагається врятувати 2.68 га міської землі виділені ЖБК «Північна околиця» на вул.Щурата

На останньому засіданні виконкому, яке мало відбутися 15 січня 2021 року 39-м питанням порядку денного є затвердження містобудівних умов та обмежень для проектування об’єкта будівництва на нове будівництво обслуговуючим кооперативом «Житлово-будівельний кооператив «Північна околиця» комплексу багатоквартирних житлових будинків з вбудованими комерційними приміщеннями, трансформаторною підстанцією та підземним паркінгом на вул. В. Щурата у м. Львові.

Будівництво заплановане на комунальній земельній ділянці (кадастровий номер 4610137500:08:002:1185) площею 2,68 га, яку міська рада надала в оренду ЖБК за договором, зареєстрованим у Львівській міській раді 04.09.2019 за No Ш-4189, а дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки було надано 20.12.2018 року Ухвалою № 4503 за простим зверненням ЖБК «Північна околиця».

Така щедрість міської ради зацікавила Львівську місцеву прокуратуру №1, яка діючи в інтересах держави, 31 січня 2019 року звернулася до Львівського окружного адміністративного суду із позовною заявою визнати протиправною та скасувати ухвалу № 4503 від 20.12.2018 року «Про надання ОК «ЖБК «Північна Околиця» дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на вул. Щурата».

Одночасно із позовною заявою прокуратура подала заяву про забезпечення позову, шляхом заборони Львівській міській раді вчиняти дії, щодо затвердження обслуговуючому кооперативу «Житлово – будівельний кооператив «Північна околиця» проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на вул. Щурата у м. Львові до розгляду справи по суті.

Суддя Кухар Наталія Андріївна, яка розглядала заяви, відмовила у забезпеченні позову, але прийняла позовну заяву до розгляду та відкрила провадження в адміністративній справі за позовною заявою заступника керівника Львівської місцевої прокуратури № 1 в інтересах держави до Львівської міської ради про визнання протиправним та скасування ухвали № 4503 від 20.12.2018 року. Підготовче засідання мало відбутися у лютому 2019 року, але з незрозумілих причин жодного засідання більше не було.

В умовах, коли не має судової заборони вчиняти будь-які дії щодо зазначеної ділянки, Львівська міська рада після підписання договору оренди землі, на нелегітимному виконкомі вирішила зробити оскаржувану ухвалу невідворотною, дозволивши будівництво багатоповерхівок.

Комунальну землю, яку можна продати з аукціону або зберегти для львів’ян як зелену зону, подарували ЖБК «Північна околиця» за звичайним зверненням. Чому деякі звернення до міськради оперативно розглядають і задовольняють в повному обсязі?

Обслуговуючий кооператив ЖБК «Північна околиця» створили у листопаді 2018 року, з нульовим статутним капіталом три особи: Палиг Андрій Іванович, Руденко Анастасія Володимирівна і Стеценко Сніжана Олегівна. У вересні 2020 року головою кооперативу став Білан Олександр Васильович. Дві учасниці цього кооперативу: Руденко Анастасія Володимирівна і Стеценко Сніжана Олегівна водночас є членкинями Обслуговуючого кооперативу «Садівниче товариство Горобина ЛВ» зареєстроване на вул.Шота Руставелі, 7. Ця структура жодної діяльності не веде і зрозуміло чому. У квітні 2019 року виконавчий комітет дозволив звести на вул.Шота Руставелі, 7 багатоповерхівку з підземним паркінгом та центром комерційно-ділової діяльності на місці нежитлового будинку, на земельних ділянках, площею 0,1046 га і 0,0899 га, які є комунальною власністю. За дозволом звертались ПрАТ «Центр енергетичних інновацій», власниками якого є Богдан Пужак і Ростислав Крок, а керівником Володимир Гриценко. Всі вони були співвласниками компанії «Галицькі інвестиції», яка належала Андрію Садовому.

Отже, працює класична схема розкрадання дорогоцінних міських земель командою міського голови через підставних осіб і новостворені фірми. Цей  «дерибан» комунальної власності майстерно узаконює ручний і, на даний час, сумнівно легітимний, виконавчий комітет на чолі з міським головою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *