Мабуть, таку амбітну мету поставив перед собою старший державний інспектор з енергетичного нагляду Державної інспекції з енергонагляду у Західному регіоні Федір Червінчак.
Згідно поданої електронної декларації чиновнику та його дружині належить кілька об’єктів нерухомості загальною площею понад 300 м. кв., дві елітні автівки, більше $100 тис. заощаджень та 1,2 Га землі.
Зокрема, на рахунках у в українських банках у родини 40 тис доларів США ще 50 тис. доларів родина тримає готівкою. Також, суму у 20 тисяч чиновник задекларував як позичені кошти третім особам.
Пересувається Федір Червінчак на автомобілі Renault Latitude (Рено Латітьюд) придбаному у 2012 році, коли ще пан Федір займав посаду заступника керівника Пустомитівського РЕМ. Орієнтовна вартість автівки близько $ 15,0 тис. Дружина володіє автомобілем дещо вищого класу Lexus РХ350, придбаної у 2013 році, вартість якої складає близько $ 20 тис.
У с. Конопниця, Пустомитівського району сім’я чиновників має 12 сотиків землі та будинок площею 105 м. кв. Також близько 1 Га землі є у Федіра Червінчака у с. Верхня Білка, з яких 24,2 сотиків перебуває у його власності і ще 85 сотиків чиновник орендує.
Однак найбільш успішним для родини виявився період після Революції Гідності, коли Федір Червінчак перебрався на посаду Заступника начальника Державної інспекції з енергонагляду у Західному регіоні.
Уже у кінці 2014 року чиновник придбав у власність квартиру у м. Львові площею 67.8 м. кв. Вартість такої квартири на момент придбання складала близько 40,0 тисяч доларів США. Наступного року у травні 2015 у родини з’являється ще одна квартира, площею 70 м. кв. (вартість — $ 40- 45 тис). Однак на цьому Федір Червінчак не зупиняється і у 2016 році вкладає ще 35 тисяч доларів у придбання квартири у новобудові та паркомісця.
Усе б нічого, якби не той факт, що усі ці статки родина надбала, перебуваючи весь час на державних посадах, де рівень оплати праці завжди був далеко не найкращим. Так за 2016 рік сукупний дохід родини (брутто) склав усього 220 тис. гривень. (близько 8,5 тис. доларів США) Це заробітна плата Самого Федора Червінчака — 154,6 тис. грн та зарплатня його дружини — 64,7 тис грн. також чиновниці, спеціаліста з питань державної реєстрації речових прав на нерухоме майно Зимноводівської сільської ради.
Сам Федір Червінчак у різні періоди обіймав посади у Пустомитівському РЕМ ПАТ Львівобленерго та у Державній інспекції з енергонагляду у Західному регіоні. До повноважень Державної інспекції енергетичного нагляду входить реалізація державної політики з нагляду (контролю) у сфері електроенергетики та теплопостачання. Зокрема, здійснення обстежень (перевірок), підприємств та інших споживачів щодо дотримання норм у цій сфері, видача приписів щодо усунення недоліків тощо. Керівництво інспекції Держенергонагляду у Західному регіоні та зокрема сам Федір Червінчак неодноразово фігурували у скандалах. Зокрема, у червні 2015 року Федора Червінчака було побито групою невідомих осіб у власному кабінеті. Також в листопаді 2015 року одного із посадовців Держенергонагляду затримано на хабарі у 20 тис. грн. за які він пообіцяв під’єднати три житлові будинки до електромережі.
Ще одного із керівників управління Держенергонагляду затримали на хабарі у березні 2016 року. Здирник вимагав 4 тис. грн за успішне складання іспитів та допуск до роботи в системі електромереж.
Федір Червінчак та інші посадовці Державної інспекції з енергонагляду у Західному регіоні фігурували, також у кримінальних справах, пов’язаних із незаконним звільненням «неугодних» співробітників. Зокрема, за вказівкою безпосереднього керівника, Федір Червінчак, скориставшись процесом реорганізації структури, намагався позбутися кількох колег, які відкрито висловлювати незгоду з протиправними діями керівництва.
На жаль, усі ці факти змушують констатувати, що на сьогоднішній день енергетична галузь в Україні продовжує перебувати фактично поза рамками законодавства, в стані забюрократизованості та «по вуха» у корупційних схемах. Навіть події Майдану та позитивні зміни у громадянському суспільстві не викорінили із цієї сфери старі перевірені кадри. От і маємо наслідком тотальну тінізацію їх діяльності, процвітання хабарництва та чиновників, рівень життя яких геть не відповідає рівню їх доходів.