Американська мрія

Щоб досягти «американської мрії» не обов’язково їхати до США, можна просто піти працювати у Львівську податкову.

Свою мрію про заможне та безтурботне життя, здійснює у стінах фіскальної служби Начальник відділу адміністрування та контролю за відшкодуванням ПДВ, камеральних перевірок податкової звітності платників території обслуговування Галицької ОДПІ управління податків і зборів з юридичних осіб ГУ ДФС у Львівській області  Зубейко Ліля Миронівна.

На жаль, у цій справі сподіватися на допомогу держави намарно. Офіційна зарплатня податківця за 2017 рік склала усього 151 тис. гривень. За ці кошти Лілії Миронівній доводилось не лише утримувати себе та дочку, але й сплачувати за навчання доньки у НУ «Львівська політехніка».

Скромні доходи, однак, не завадили працівниці податкової безбідно жити. За кілька останніх років Лілія Миронівна придбала у власність квартиру у м. Львові площею 30 м2 та легковий автомобіль Mitsubishi Outlander. Загальна вартість майна склала понад пів мільйона гривень. Натомість у дочки-студентки за цей час з’явились аж дві квартири у Львові площею 111 та 40 метрів квадратних. Орієнтовна оціночна вартість майна сім’ї чиновниці фіскальної служби складає близько 3 мільйонів гривень!!!

Цікаво, що у 2016 році податківець декларувала також ще один об’єкт незавершеного будівництва – квартиру площею 57 квадратів, яка у декларації 2017 року вже чомусь не фігурувала. Однак схожа за площею квартира у 2017 році з’являється у брата Гелети Олега. Вартість придбання, якої, склала майже мільйон гривень.

Впевнено рухатись по життю Зубейко Лілії допомагає батько, який уже двічі у 2016 та 2017 роках робить їй «скромні подарунки» у грошовій формі по 700 тис. гривень. Такими «подарунками» можна було б виправдати ті витрати, які понесла чиновниця на придбання різноманітного майна, однак виникає низка запитань. По-перше, звідки у батька, вочевидь людини пенсійного віку, такі кошти? Адже жодної юридичної особи чи іншої діяльності,яка б могла давати такий дохід за ним не зареєстровано. По-друге, не зрозуміло, чому батько не робить аналогічних «подарунків» сім’ї свого сина та рідного брата Лілії Миронівни – Олега, матеріальне становище, якої приблизно таке ж саме.

Дещо зрозуміти історію успіху Лілії Зубейко, мабуть, допоможе розслідування управління внутрішньої безпеки Державної фіскальної служби, яке розпочате за зверненням Громадської ради при ГУ ДФС у Львівській області.

Представники громадськості, заявили про тиск з боку Зубейко Лілії Миронівни на підприємців. Зокрема щодо маніпуляцій з оформленням підприємцями відшкодування податку на додану вартість, погрози від працівників ДФС, перешкоджання у підприємницькій діяльності тощо.

На жаль, реалії нашого життя такі, що й досі є окремі особи, які здатні перетворити суто технічні функції організації та контролю за відшкодуванням ПДВ на спосіб незаконного збагачення. А податкова адміністрація замість того щоб дбати про наповнення бюджету, продовжує бути інструментом тиску на бізнес та осередком корупції.