Операцію «Бастіон» на Львівській митниці очолить «Стас» з Єнакієво

Державна фіскальна служба України розпочала операцію «Бастіон», яка триватиме з 3 червня по 31 грудня 2019 року на всій митній території України і дозволить перекрити канали незаконного переміщення товарів на митну територію України та припинити порушення законодавства у податковій та митній сферах.

Як розповів в.о. Голови ДФС Олександр Власов, на центральному рівні створено оперативний штаб, до складу якого увійшли посадові особи керівного складу підрозділів ДФС, на територіальному – 26 робочих груп у кожному регіоні України. На Львівщині керівником робочої групи хочуть призначити Майтапова Євстафія Володимировича – колишнього працівника податкової міліції, Головного |управління внутрішньої безпеки ДФС України, а нині головного державного інспектора Департаменту боротьби з митними правопорушеннями та міжнародної взаємодії ДФС.

Впродовж останніх кількох років він є «довіреною особою», який забезпечує «налагодження контактів з суб’єктами ЗЕД» та збір і передачу «чорної контрабандної каси» на Київ. Свою діяльність здійснює як «старший» робочих груп, яку раз в декілька місяців «відкомандировують» на Західний регіон України з метою посилення незаконного впливу на переміщення товарів через державний кордон та спрямування «фінансових потоків» в руки своїх «довірителів» в Києві – С. Мунтяна, І. Шкурата, В. Поїзда.

На Західній Україні пріоритетною зоною діяльності є Львівська та  Волинська митниці. У Львівській митниці Є. Майтапов тісно «співпрацює» з одним із найбільш одіозних організаторів контрабандних схем – В.М.Полуситком, який є неофіційним «куратором» митного поста «Рава-Руська» Львівської митниці ДФС.

Під час своїх «відряджень» Майтапов проживає та харчується у готельно-ресторанному комплексі, власником якого є п.Полуситок, полюбляє гучні забави, зловживає алкогольними напоями. Неодноразово з’являвся на кордоні та внутрішніх постах в нетверезому стані, ставив вимоги перед старшими змін та керівниками постів: «поки йде «операція» під його керівництвом, митники мають «звітувати» безпосередньо йому».

Для прикладу, взимку 2019 року, керівник «нової» комісії – Майтапов Євстафій Володимирович, який працівникам митних постів «Західний» та

«Малехів» представлявся як «Стас», дав доручення всій комісії зупиняти

абсолютно всі вантажі з «секон-хендом» та скеровувати на додатковий огляд. В подальшому через керівництво митних постів Є. Майтапов передав своє «побажання» – якщо хочете «спрощення розмитнення» – знайдіть правильний підхід.

Жодні дієві результати та реальні показники (кількість складених протоколів, ініційованих  переоглядів, пошукової роботи, збільшення надходжень в бюджет, тощо) роботи будь-яких груп та комісій, які очолював Є. Майтапов відсутні, тому сподіватись на реформу митниці годі і зараз.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *