Розмитнення авто на Львівській митниці: Прокіпчук і К°

Під час розмитнення транспортних засобів для особистого користування у відділі митного оформлення «Скнилів», що у знаходиться у м. Городок громадяни України щодня потрапляють у пастку корупційної схеми, що працює тут не перший рік.

            Митним кодексом України, а частиною 2 статті 53 передбачено перелік документів, необхідних для підтвердження митної вартості транспортних засобів, що подані до оформлення. Частина 3 статті 53 передбачає вимогу про надання додаткових документів (договір, рахунки, каталоги, висновки спеціалізованих організацій і т.д.), у разі якщо документи, зазначені у частині другій статті 53 МКУ, містять розбіжності, наявні ознаки підробки або не містять всіх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів.

            Постає логічне питання, чому декілька років поспіль 99% транспортних засобів оформляються лише за наявності висновку конкретного експерта, Іванця Володимира Ярославовича, який з 2004 року має кваліфікацію судового експерта, автотоварознавця  та дуже злагоджено працює під прикриттям начальника управління тарифів Левуса Ігора Дмитровича.

            Відомо, що кожен висновок експертного товарознавчого дослідження щодо митної вартості транспортних засобів, котрі, доречі, подаються за першим методом визначення митної вартості (за ціною купівлі, що вказана у рахунку-фактурі, інвойсі чи договорі), вартує громадянину від 350 гривень до 50 у.о. кровно зароблених грошей. Сам висновок являє собою набрану під «копірку» заготовку та не становить жодної ваги у якості документа про підтвердженні митної вартості транспортного засобу. Так званий «експерт» з’являється біля транспортних засобів на декілька хвилин, що фізично не дозволяє зробити будь-яких висновків навіть про поверхневий стан транспортних засобів, не говорячи вже про децизій стосовно потреби у ремонті трансмісії, двигуна чи ходової частини.

Плідна співпраця управління тарифів та експерта Володимира Іванця вартує щонайменше пів мільйона не облікованих коштів (щомісяця на розмитнення надходить близько 1,2 тис. авто).

Інші експерти пропонуючи свої послуги в «зоні діяльності» славнозвісного Іванця натикаються на опір із погрозами, що ще раз підтверджує існування штучно створеної схеми із обкрадання громадян. Громадяни, які не погоджуються платити такі «побори» за «експертизу» і «послуги» на користь Левуса і Прокіпчука, місцеві ділки відправляють розмитнювати автомобілі «на Рівне», де також успішно діють аналогічні злочинні схеми. Внаслідок цього «пільгове» розмитнення для звичайних громадян без відповідної «подяки» на користь одіозних львівських митників стає нездійсненною мрією.

            Це питання неодноразово піднімалось різного роду комісіями, проте вочевидь, було «зам’ято» на рівні злочинного угрупування керівництва Львівської митниці (Левус, Прокіпчук і компанія).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *