ЖК «Зелений двір» у Винниках – будівництво з кількома потерпілими

Житлове будівництво у передмісті великих міст зазвичай приносить великі дивіденди місцевому бюджету, забудовнику і власнику земельної ділянки. Однак, ЖК «Зелений двір» що у Винниках на вул.Івасюка – вул.Винна гора є унікальним виключенням, коли від зведення будинків міська рада не отримує інвестиційні внески, власник землі на якій зведені будинки в збитках, а власники квартир доводять у судах право власності на придбані помешкання.

Отже, у 2014 року Житлово-будівельний кооператив «Винники-1», який згодом перейменувався на ЖБК «Бузковий-2018» укладає Договір суперфіції з власником земельної ділянки площею 0,8960 га на безоплатне використання земельної ділянки з метою будівництва котеджного містечка. Взамін власник землі вартістю більш ніж 1,5 млн. грн. , починаючи з другої секції мав отримати у власність 16 квартир, тобто 10% від загальної збудованої площі всіх приміщень. По мірі введення в експлуатацію будівель земельна ділянка мала переходити у власність членів житлово-будівельного кооперативу.

ЖБК «Винники-1» створили у цьому ж 2014 році у Винниках Демчук Алла (кандидатка на крісло міського голови м. Винники у 2015 році), Петрук Віталій, Куций Ігор і Куций Андрій. Після зведення другої і третьої секції будинків почалися судові спори з Винниківської міською радою, яка не отримала 990 451,10 грн. інвестиційних внесків від забудовника (заборгованість за 2014р. в сумі 536 553,39 грн. та 425 049,51 грн). Довелося йти до суду, де на міськраду чекав зустрічний позов від ЖБК «Виннники-1», які вимагали не лише зменшити розмір пайової участі, а й стягнути з Виконавчого комітету Винниківської міської ради 605 928,10 грн. за будівництво інженерних мереж за межами земельної ділянки, кошторисна вартість яких склала 1 567 531,00 грн. Господарський суд Львівської області у листопаді 2015 році прийняв рішення за яким ЖБК не сплачують інвестиційний внесок, а виконавчий комітет залишається з новеньким комунікаціями, але без інвестиційних внесків.

Вже наступного року довелося до суду йти власнику земельної ділянки, який не зміг отримати по Договору суперфіції передбачені квартири. У березні 2016 року Личаківський суд погодився з вимогами власника землі, яка на той час перейшла до ЖБК і визнав за ним право власності на квартири №11, 25, 35, 39 в багатоквартирному житловому будинку ІІ черги (секція №4) у м.Винники по вул. Івасюка.

Із зведенням наступної секції будинків у 2017 році колишній власник земельної ділянки знову звернувся до суду, однак цього разу Личаківський суд вирішив що квартири не можуть бути передані по Договору суперфіції, оскільки у них вже є нові власники. Таким чином, у 2018 році з’ясувалося, що ЖБК «Бузковий-2018» просто підробили документи і продали квартири, які мали б бути передані як плата за землю. Відповідно, з цього часу Слідчий відділ Личаківського ВП ГУ НП України у Львівській області розслідує кримінальні справи щодо шахрайства вчиненого у великих розмірах (ч.4 ст.190 ККУ), а також за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 358 – підроблення офіційних документів, ст. 356 КК України – самоправство.

В той час, аби ще більше заплутати слідство ЖБК перейменували, змінили реєстрацію на місто Дніпро, вивели зі складу власників Петрука Віталія і Демчук Аллу і ввели в склад бенефіціарів Падунець Олену і Василенка Антона. Останній став керівником ЖБК замість Куцого Ігоря, який власне і підписував договір суперфіції.  

Афера з землею настільки продумана, що за чотири роки кримінальні справи кілька разів закривали, а потім знову відкривали за заявою вже колишнього власника земельної ділянки на якій зведено ЖК «Зелений двір».

Окрім ошуканого власника земельної ділянки, клопіт має і Виконавчий комітет Винниківської міської ради. За останні два роки вони двічі зверталися до Господарського суду Дніпетровської області. В листопаді 2018 року через суд вдалося стягнути з ЖБК «Бузковий-2018» до місцевого бюджету 713 960,06 грн. боргу зі сплати пайового внеску за будівництво 5-ї секції комплексу багатоквартирних житлових будинків по вул. Винна гора у м. Винники, а у січні 2019 року за будівництво 6-ї секції у розмірі 779 769,02 грн.

Станом на сьогодні грандіозне будівництво в Винниках під Львовом обтяжене десятками кримінальних справ, є головним болем для виконавчого комітету міської ради і кількома власниками однієї і тієї ж земельної ділянки і квартир, які за Договором суперфіції мали перейти до власника земельної ділянки, а в реалії мають мешканців, які придбали їх у ЖБК не підозрюючи про велику аферу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *